Gözyaşı Derneği

Gözyaşı Derneği Afrika Cad Yetimhane Projemiz

Gözyaşı Derneği Mazlumlara Umut Oluyor
Mazlum coğrafyalarda milyonlarca insan acil yardım bekliyor. Savaşlar, işgaller ve doğal afetler gibi nedenlerle pek çok insan açlık, susuzluk ve yoksulluğun pençesinde yaşam mücadelesi veriyor. Gözyaşı Derneği olarak bizler bu acı tablonun son bulması adına yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaşmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.
Gözyaşı Derneğinden Yine Dev Bir Proje
Dünyanın pek çok yerinde gıda, ilaç ve su kuyuları açan Gözyaşı Derneği, şimdi de yepyeni bir projeyle yetimlere umut oluyor. Hayırseverlerimizin katkılarıyla Afrika’nın “Ölü Kalbi” olarak nitelendirilen ÇAD ülkesinde büyük bir yetimhane açıyoruz. Fakirliğin ve yokluğun had safhaya ulaştığı ÇAD’da eğitim oranı yüzde 30 bile değil. Gözyaşı Derneği olarak bu boşluğu doldurmak için eğitim sahasında da yardımda bulunmak istiyoruz.
Unutmayalım ki yetimler, bize Allah’ımızın birer emanetidir. O yüzden yetimlere her sahip çıktığımızda Rabbimizin rızasına bir adım daha yaklaşmış oluruz. Şükürler olsun ki Gözyaşı Derneği olarak çıktığımız bu hayır yolunda Allah’ımız bizi mahcup etmeyecektir.
Projesi biten ve Derneğimizin yaptıracağı yetimhanede; 150 kişilik kapasiteye sahip iki yatakhane, dört adet sınıf, mescit, şadırvan, su kuyusu ve oyun alanları olacaktır. Büyük bir hizmet alanına sahip olacak olan yetimhanemiz, sadece sıcak bir yuva değil aynı zamanda İslami ilimlerin de öğretileceği bir medrese olacaktır.
Hayırseverlerimizin katkıları ile yapacağımız bu muazzam projede yetimlerimiz, her türlü tehlikeden uzak, şefkatli bir ortamda özenle yetişecektir. Yetimlerimiz, aldıkları eğitimlerle Allah’ın izniyle hayat boyu emin adımlarla yürüyecekler ve bulundukları coğrafyaya faydalı olacaklardır.
Gözyaşı derneği olarak bu güzel hayır yolunda destek olacak olan tüm hayırseverlerimize şimdiden çok teşekkür ediyoruz.
Rabbim tüm hayırseverlerimizden razı olsun.

Yazar : Gözyaşı Derneği

Bağışlarımız