Su Kuyusu
Su kuyusu açtırma fiyatları,su kuyusu yardımı, nasıl su kuyusu açabilirim afrika susuzluk, afrikaya su yardımı, su kuyusu, bir su kuyusu ne kadar zama

Su Kuyusu

Su Kuyusu  Afrika ülkelerinin çoğunda içilebilir temiz su sıkıntısı yaşanıyor. Afrika’ nın yoksul ve kalabalık ülkelerinde yaşayan insanlar yoksulluk, açlık ve susuzlukla ile mücadele etmekte ve bu durumdan en çok etkilenen çocuklar ve yaşlılar olmaktadır. Bu ülkelerde yoksulluk ve imkansızlıklardan dolayı bu bölgelerde ulaşım yolları bulunmuyor. Bu duruma bağlı olarak evlerde su şebekesi bulunmamaktadır. Evlerinde su kullanmak için insanlar kirli suların biriktiği göletlerden faydalanmaktadırlar. İnsanlar burada ağır şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışmaktalar. Biz Gözyaşı Derneği olarak bu duruma kayıtsız kalamayız dedik ve bir Su Koyusu projesi hazırladık. Yıllardır ihtiyaç sahibi insanlara ışık olma ümidi ile çalışmaktayız.

Afrika da Su Kuyusu Projesi

Afrika’da temiz suyun olmadığı bölgelerde salgın ve bulaşıcı hastalıklar her gecen gün daha da artmaktadır. Bu duruma bağlı olarak bu bölgelerde ölüm vakaları artmakla birlikte ağır hastalıklar sonucunda insanlarda sakatlıklarda yoğun olarak görülmektedir. Bu bölgelerde susuzluktan ve açlıktan en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenmektedir. Biz Gözyaşı Derneği olarak ilk aşamada bölgede yapılan çalışmalar sonucunda Su Kuyusu açılması gereken bölgeyi tespit etmekteyiz. Bizlere bu projemizde destek olan herkese Su Kuyusu konum, fotoğraf ve videoları  whatsapp ve mail üzerinden göndermekteyiz. Sizlerde bizlerden yardım bekleyen bu insanlara ister kendi adınıza ister dilediğiniz kişinin adına tabela yapabilirsiniz. Sizler aileniz, arkadaşlarınız, akrabalarınız veya kendiniz dilediğiniz miktarda bir sosyal sorumluk projesi olan Su Kuyusu açtırma kampanyamıza destek olabilirsiniz. Bizler Derneğimiz olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin öncelikli olarak Su Kuyusu ve gıda, ilaç gibi birçok alanda sizler ve onlar arasında bir köprü olmaktayız. Sizlerden gelen destekler sonucunda açılan Su Kuyusu açma süreci genel olarak 6 ile 8 hafta sürmektedir. Bu durum bölgenin kuraklığına bağlı olarak uzayabilmektedir. Derneğimizin bu alanda uzman ekipler ile çalışmakla birlikte önceliği en çok ihtiyaç sahibi bölgelere vermektedir.

 

Su Kuyusu tabelalarında sizlerin isimleri yer almaktadır. Ayrıca sizlere  Whatsapp veya Mail yolu ile kuyuların konumu, video ve fotoğrafları gönderilmektedir. Detaylı bilgi için 0850 305 0006 numaralı telefon hattından bilgi alabilirsiniz. 

“Sosyal sorumluluk projesi ” Temiz Su Kuyusuna Ulaşamayan İnsanlara Destek Ol!

Afrika bölgesinde yaşayan insanların acil Su Kuyusuna ihtiyaç duygunu birçok kaynakta yer almaktadır. Birleşmiş Milletlerin verilerine göre Afrika bölgesinde insanların %66’sı kuraklık ve ciddi su problemi yaşamaktadır. Bu bölgelerde acılan Su Kuyusu burada yaşayan insanlar için hayatı önem arz etmektedir. Biz Gözyaşı Derneği olarak bölge halkının su problemini çözmeye yönelik kurak yerlerde Su Kuyusu açmaktayız. Afrika bölgesinde yaşanan kuraklık ve kirli sulardan dolayı orada yaşayan insanlar kolera, tifo, dizanteri ve zatüre gibi hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar. Gözyaşı Derneği olarak orada yaşayan insanlara Su Koyusu projeleri kapsamında yardım eli uzatmaktayız.

Su Kuyusu Projesi Nedir?

Biz Gözyaşı Derneği gönüllüleri olarak Afrika bölgesinde su şebekesinin olmadığı yerlerde insanların su ihtiyacını karşılamaya yönelik Su Koyusu projesi oluşturmaktayız.. Böylelikle kuraklıktan ve kirli sudan hasta olan binlerce insana yardım eli siz değerleri destekçilerimizle beraber yardım eli uzatmaktayız. Derneğimiz Su Kuyusu açmak için öncelikli olarak en çok ihtiyacı olan bölgeleri belirleyerek Su Kuyusu projesini ilk aşamasını belirlemektedir. Afrika’nın birçok bölgesinde derneğimiz  açlık ve kuraklıktan dolayı mücadele eden insanlara Su Kuyusu açarak destek olmaktadır. Afrika Bölgesi 17000 tl ye Tek Başınıza Su Kuyusu Açtırabilirsiniz Hisseli olarak 200 tl sizlerden yardım bekleyen insanlara destek olabilirsiniz. Ayrıca sizlere açtırmış olduğunuz Su Kuyusunun konum, fotoğraf ve videolarını whatsapp veya mail üzerinden paylaşımını yapmaktayız. Dilediğiniz kişinin Adına veya kendi adınıza tabela yapabilirsiniz

Asya Bölgesi Su Kuyusu Projesi

Asya ülkelerinden olan Bangladeş yoksul kesimin en fazla olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın gelişmemiş ülkeleri arasında ilk sıraları almaktadır. Bu ülkede akarsuların olması rağmen halk içilebilir  temiz su sıkıntısı yaşamaktadır. Dünyanın en yoksul ve kalabalık ülkeleri arasında bulunan Bangladeş’te insanlar yoksulluk, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Yoksulluğun çok fazla olması en çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor.  Asya’da temiz suyun bulunmadığı yerlerde birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Özellikle çağın hastalıklarından olan covid 19 da bu bölgede ki insanlar ciddi zorluklar yaşamaktadır. Su Kuyusunun bulunmadığı bölgelerde hijyen sağlanamamakta ve bunun sonucunda bulaşıcı hastalıklar kaçınılmaz olmaktadır.  Asya bölgesinde Su Kuyusunun olmadığı bölgelerde ölüm ve hastalık oranları her gecen gün artmaktadır. Aynı zamanda Su Kuyusunun olmadığı bölgelerde binlerce insan yaşadıkları sağlık problemleri nedeni ile sakat ya da yatalak kalmaktadır. Susuzluktan ve açlıktan en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenmektedir. Biz Gözyaşı Derneği olarak o bölgelerde öncelikle Su Kuyusu açılması gereken bölgeyi tespit etmekteyiz. Asya Bölgesinde tek başınıza Su Kuyusu açtırabilirsiniz sizlerle bağışlarınızla neler yapıldığını ayrıntılı bir şekilde paylaşıyoruz ve konum, fotoğraf ve videolarınızı  whatsapp ve mail olarak göndermekteyiz. 

Bir Hisse Bir Damla 

Gözyaşı Derneğimiz hisseli Su Kuyusu çalışmalarını yapmaktadır. Su Kuyusu bir hisseye 200 tl ile bağışta bulunabileceğiniz gibi serbest bağış miktar bölümünü seçerek istenilen miktarda Su Kuyusu açılmasında destekte bulunabilirsiniz. Afrika, Asya bölgelerinde açılan Su Kuyuları ile orada yaşayan insanlar temel ihtiyaçlarını gidermekte ve açılan bu Su Kuyuları ile ölüme neden olabilecek zatürre, dizanteri tifo, kolera, gibi salgın hastalıkların önüne geçilmektedir. Buna bağlı olarak biz Gözyaşı Derneği olarak ihtiyaç önceliğine göre Su Kuyusu çalışmalarını tüm hızı ile devem ettirmekteyiz.

Asya ve Afrika bölgelerindeki Su Kuyusu açma fiyat bilgisi için 0312 335 33 34 numaramızdan canlı destek alabilirsiniz.

Dünyanın birçok ülkesinde susuzluk problemi yaşayan ve bu temel gereksinimi karşılamak için insanlar birçok zorluklarla mücadele etmektedir. Gözyaşı Derneği sizlerden gelen yardımları en kısa sürede gerçek sahiplerine ulaştırmaktadır. Afrika ve Asya bölgelerinde sizlerden gelen desteklerle su sıkıntısı yaşayan milyonlarca insanın ihtiyacını karşılamaya yönelik Su Kuyusu açıyoruz. Peygamber Efendimiz (as) buyurmuşlardır ki “3 şey vardır ki bunlar asla yasaklanamaz: Su, ot ve ateş.”  Gözyaşı Derneği bu hadis ışığında 2010 yılından itibaren yürüttüğü Su Kuyusu projesi ile insanın en temel gereksinimi olan Afrika, Asya bölgelerinde su ihtiyacını karşılamakta.. Sizlerden gelen küçük veya büyük fon desteğiniz ile kurak bölgelerde Su Kuyusu açıyoruz. Günümüz itibari ile maalesef gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde yaşayan ve özellikle kent yaşamı içerisinde hayatını sürdüren toplumlarda su hassasiyeti veya eksikliğinin ne kadar zor olduğu çok anlaşılmamaktadır.

 

Bizler burada toplumlar arası empati kavramını yaşatmaktayız. Gözyaşı Derneği gönüllerinin düzenlemiş olduğu birçok projede toplumlar arası iletişim, empati, yardım, paylaşma gibi önemli hususlar temel alınmaktadır. Bu önemli projelerimizden biri olan Su Kuyusu projesi ile dünyanın en ücra köşesinde yaşam faaliyeti gösteren insanlara din, ırk, meshep fark etmeksizin sizlerden gelen yardımlar ile Su Kuyusu açılmaktadır. Dünyanın küreselleşmesi ile birlikte artan tüketimin insan psikolojisinin üzerinde olumsuz etkileri olmaktadır. Bunlardan biri ise insanların empati duygusunun zayıflamasıdır. Empatı kavramı toplumsal duyarlılık üzerinde önemli bir unsur olmaktadır. Empati duygusundan yoksun bir insan veya toplum zor durumda olan birini anlamaktan uzak olmakla birlikte toplumlar arası iletişim, yardımlaşma, paylaşma gibi insani duygulardan da uzaklaşmaktadır. İslam aleminin güneşi Hz. Peygamber Efendimiz (SAV) duruş ve davranışlarıyla her zaman diğerkâm bir duruş sergilemiştir. Efendimiz hem diğer insanların içinde bulunduğu imkanları ve psikolojik durumlarını anlamış hem de bu durumlara uygun tepkiler vermiştir. Toplumsal bir varlık olan insanın tabi nitelikleri arasında yer alan fedakarlık ve diğerkâmlık kendini aşma ile sevgi temelli his ve eğilimler inancımızda kulluk adına önemli bir husus olmaktadır.

 

Su Kuyusu Projesi insanların suya kavuşmasının yanı sıra çok büyük iyiliklere de vesile olmaktadır.

Afrika ve Asya da su çalışmalarına başka işlerde çalışmak zorunda kaldıkları için erkekler genel olarak çok katılamamaktadır. Bu nedenle genellikle su bulma işleminde kadınlar çalışmaktadır. Bu kadınlar yaşlı genç fark etmeksizin her gün kilometrelerce yol yürüyerek su aramakta. Bu durum o bölgede güvenlik problemlerini de yanında getirmektedir. Yapılan araştırmalarda kadınlara yönelik taciz, tehdit ve zor kullanma bu bölgelerde yüksek olduğunu göstermektedir. Tüm sıkıntıların yaşandığı bu bölgelerde acılan Su Kuyuları insanlara birçok yönden kolaylık sağlamaktadır. Açılan Su Kuyuları ile Su problemi çözülen insanlar kısıtlıda olsa eğitim alma zamanı olduğunu göstermektedir. Açılan Su Kuyuları ile orada yaşayan toplumun hayatında birden fazla iyileşmelere vesile olunmaktadır.

Bir Su Kuyusu Projesinden Çok Daha Fazlası

 Biz Gözyaşı Derneği olarak bugüne kadar Asya, Afrika bölgelerinin birçok yerinde sizlerin yardımı ile Su Kuyusu açtık. Bu yardım köprüsü sizlerin destekleri ile daha çok hizmet götürmeye devam edecek. Sizlerden gelen destekler ile orada umut etmeye gücü dahi kalmayan kardeşlerimize ışık olmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda Su Kuyusu projesi bir sadaka-i cariye hükmünü taşımaktadır. Bir Müslüman üç amelden dolayı amel defterinin kapanmayacağını Efendimiz buyurmuştur.  Bunlardan biri sadaka-i cariye olmaktadır. Bir Müslüman’ ın vefatından sonra geride bıraktığı okul, cami, köprü vb.  yardımlar bir sadaka-i cariye hükmüne gecmektedir. Bu  yardımlar kişinin amel defterini sevap olarak yazılmaya devam etmekte. Asya, Afrika bölgelerinde kurak bölgesinde açılan Su Kuyusu mutlak bir suretle bir sadaka-i cariye olmaktadır.

  Su Kuyusu nasıl açtırılır?

Asya ve Afrika bölgelerinde kitlesel olarak fonlarınız ile Su Kuyusu açabileceğiniz gibi dilerseniz sevdiklerinizin adına Su Kuyusu açtırabilirsiniz. Su Kuyusu projesi ile Asya ve Afrika da su ihyacı karşılanmış olmakla birlikte değer verdiğiniz kişilerin adını yaşatmak adına önemli bir Su Kuyusu Projesi olmaktadır. Bu Su Kuyusu Projesi ile Afrika ve Asya bölgelerinde Su Kuyusu ihtiyaçlar önceliğinde açılmaktadır.  Bu bölgelerde Su Kuyusu açtırma fiyatları o bölgenin şartlarına ve bölgeler arası erişime bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çağımızın problemlerinden biri olan kuraklık ve beraberinde getirdiği su kırlığı o bölgede yaşayan insanların hayatını daha da zor hala getirmektedir. Su Kuyusu projesi bu zorlukları biraz olsun kolaylaştırmak amacı taşımaktadır. Bu bölgelerde yaşamlarını devam ettiren insanlar bizler gibi şanslı olmamaktadır. Su Kuyusunun olmadığı bölgelerde insanlar suya erişim sağlamak için büyük mücadeleler vermektedir. Biz bu mücadelede sizlerin desteği ile Su Kuyusu projemizle destek olmaya devam edeceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yaptığım Online Bağışlar İçin Makbuz Alabilir Miyim?

Bağışımı muhtaçlara nasıl ulaştırabilirim?

Su kuyusu açtırmak kaç TL?

Bağışımın Tarafınıza Ulaştığını Nasıl Öğrene Bilirim?

İstanbul Dışından Topladığımız Ayni Ve Nakdi Yardımları Size Nasıl Ulaştırabiliriz?

Su Kuyusu bağışı nedir?

 

Diğer Bağışlar TÜM BAĞIŞLAR