Kalıcı Eserlerimiz
mescid inşası, medrese inşası, kuran kursu yardımı, nasıl kuran kursu açtırabilirim, kuran kursu açtır, yetimhane yardımı,

 

KALICI ESERLER
Afrika ve Asya'da milyonlarca insan yoksulluk sebebiyle teknolojinin ve çağdaş dünyanın gerisinde kalarak ilkel bir yaşam sürüyor. Gözyaşı Derneği olarak insani şartların çok altında çalışmak durumunda kalan bu mazlumlara yardım elimizi uzatmayı ve dünyanın güzel yüzünü onlara ulaştırmayı kendimize misyon edindik. 

 


11 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Gözyaşı Derneğimiz birçok farklı noktada kamu yararına inşaatlar yapmış, mazlumların duasında yer almıştır.


YETİMHANELER
Dünya genelinde 400 milyona yakın ailesini kaybederek savunmasız kalmış çocukları korumak ve kollamak bizim sorumluluğumuzdur. Özellikle gelişmemiş ülkelerde çocuklara yönelik insan tacirliği, organ mafyalığı gibi örgütlenmeler sıkça görülmektedir. Bu kadar kötülüğün olduğu bir dünyada yetimi korumak, başını okşamak en önemli görevlerimizden birisidir. 

 


Yetim Gülerse Dünya Güler!

 


Derneğimiz bu hususta Asya ve Afrika'da yetimhaneler inşa ederek binlerce mazluma yuva olmaktadır. Yetimhanelerimizde kalan çocukların yeme, içme, giyinme, barınma eğitim ve sağlık masrafları hayırseverlerimizin destekleriyle derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.


AŞ EVLERİ
Somali, Çad, Sudan ve Afrika'nın birçok ülkesi dünya üzerinde yiyecek sıkıntısı yaşayan bölgelerin başında geliyor ancak yalnızca Afrika kıtasında değil Asya ve Orta Doğu'da aynı sorundan muzdarip ülkeler bulunmaktadır. 

 

 

Kalıcı eserlerimize ait bir projeye bağış yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://gozyasi.org/kategori/kalici-eserlerimiz

 


Bu derde deva olması için kalıcı eserler adını verdiğimiz projelerimizin arasında aş evleri de bulunmaktadır.

Aş evleri sayesinde on binlerce insan en doğal hakları olan yiyeceğe ulaşabilecek ve yeterli beslenemediği için bağışıklık sistemi zayıflayarak dışarıdan gelen tehditlere açık mazlumların ve açlıktan hayatını kaybeden insanların sayısında ciddi bir düşüş olacaktır.


Kalıcı eserlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için 0(312) 335 3334 numaralı çağrı merkezimizle ya da 536 782 8431 numaralı WhatsApp destek hattımızla irtibata geçebilirsiniz.


SAĞLIK OCAKLARI

Dünya üzerinde her yıl yüz binlerce insan sağlık ekibi, hastane ve tıbbi cihaz eksikliği nedeniyle önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıklara yakalanarak hayatını kaybediyor. Gelin mazlumların yaralarını beraber saralım.

 

Bunun önüne geçmek ve herkesin insani yaşam hakkını korumak için ihtiyaç sahibi merkezi noktalara sağlık ocakları inşa etmekteyiz. Sağlık ocaklarımızda alanlarında yetkin, bölgeyi ve bölgeye ait özel hastalıkları bilen gönüllü doktorlar ve hemşireler hizmet vermektedir.


CAMİ- MESCİD
Müslümanların azınlıkta olduğu ya da çoğunlukta olmasına rağmen maddi imkanların yetersiz olduğu olduğu ülkelerde kardeşlerimiz ibadetleri için özel cami ya da mescit bulamamaktadır. 

İnancını özgürce ve rahatça yaşayabilmek ihlal edilmemesi gereken en büyük insani haklardan biridir.

Müslüman kardeşlerimizin tehlikelere karşı korunaklı ibadethanelerde namaz kılmaları, Kur'an okuyabilmeleri ek olarak diğer dini görev ve gereksinimlerini yerine getirebilmeleri için cami ve mescidler inşa etmekteyiz.

 

 

Dünyada dikili bir minaren olsun!

 

 

İnşa ettiğimiz cami ve mescitlerde aynı zamanda bir eğitim merkezi olarak kullanılmakta, gönüllü hocalar tarafından çocuklara ve kadınlara İslami dersler verilmekte, mescidlerimiz medrese olarak da kullanılmaktadır.


SIK SORULAN SORULAR

  • Nerede Yetimhane İnşa Ediyorsunuz?

Şu an Afrika'nın Çad  ve Sudan üllkelerinde yüksek kapasiteli iki adet yetimhane inşaatımız bulunmaktadır. Afrika'daki yoksulluk sebebiyle teknolojik ürünler kullanmadan, insan gücü ile olabilecek en yüksek hızda inşaatlarımız devam ediyor.

 

  • Sultan Mescidi Çalışması Nedir?

Afrika, Sudan'da bir yetimhanemizin içinde ibadetlerini sıcak kumların üzerinde yapmak zorunda kalan yetimlerimize mescid inşa ediyoruz. Yetimlerimiz mescitlerine kavuşacakları günü heyecanla bekliyorlar.

 

  • Reyyan Mescidi Çalışması Nedir?

Afrika' Sudan'da, bir yetimhanenin içerisinde yarısı inşa edilmiş ve uzun süredir tamamlanamamış olan bir mescidin inşasının tamamlanmasını Gözyaşı Derneği olarak üstlendik. Mescidimizin inşası günden güne ilerleme katediyor.

 

Diğer Bağışlar TÜM BAĞIŞLAR